Chia semiačka 100g

chia-uncaria
1,90 € za kus

4 kusov na sklade
+

Chia semiačka 100g

Chia semiačka sú tradičnou potravinou Aztékov. Rastú viac ako 4000 rokov v niektorých oblastiach Južnej a Strednej Ameriky. Podľa povesti majú prezývku "Zrnká bežcov", pretože sa traduje o ich schopnosti podržať človeka a dodať výdrž pri dlhých bežeckých výkonoch. Po dlhej dobe zabudnutia teraz nanovo dobývajú svet. Ich popularita veľmi rýchlo rastie. Salvia hispanica je náročná na podmienky pestovania, a preto ju nemožno pestovať všade. Semiačka Chia sú vysoko cenené a obľúbené pre svoju výživnú hodnotu, sú zdrojom antioxidantov, vlákniny, vitamínov a minerálov, sú bohaté na esenciálne mastné kyseliny Omega 3. Chia semiačka, vďaka svojej hydrofilnej schopnosti (viažu na seba vodu v množstve až 12x väčším než je hmotnosť samého semiačka a následne vytvárajú okolo seba gél) priebežne dodávajú telu tekutiny. 
Môžu byť zdrojom energie nie len pri fyzickej námahe. 
 
Spôsob použitia: 
denne 2 lyžičky semiačok rozmiešať vo vode, nechať odstáť a vypiť. Semiačka majú neutrálnu chuť. Je možné pridať šťavu z citróna alebo osladiť medom. Môžu sa tiež pridávať do cereálií, pečiva, jogurtu atď. Namočené je možné konzumovať aj samotné. 

 
UPOZORNENIE 
Nepodávajte deťom do 3 rokov. Skladujte v suchu a chlade. Ukladať mimo dosahu detí. Produkt neobsahuje lepok.
 
Podľa nariadenia EP a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!
 

Akcia

doprava zdarma

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Telefón: 0911 229 806 
Email: info@grandvin.sk
Web: grandvin.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber našich
noviniek e-mailom.

 

Newsletter odosielame prostredníctvom MailChimp.

Portfolio Highlights